Zdrowy sok witaminowy — jak własnoręcznie stworzysz bombę witaminową

Zdrowy sok witaminowy — jak własnoręcznie stworzysz bombę witaminową? 
Soki witaminowe pozwalają na wzmocnienie odporności, co jest szczególnie ważne w okresie jesiennym oraz zimowym. Dodatkowo przepis na zdrowy sok witaminowy zamieszczony poniżej jest pyszny, przy okazji jest bogaty w witaminę C. Atutem jest również prostota wykonania, bo do stworzenia bomby witaminowej potrzeba jedynie paru kroków i kilku prostych składników.

Lista składników: 
  • cytryna
  • 0,5 kg cukru lub miodu
  • cztery duże pomarańcze
  • 3,5 dkg kwasku cytrynowego
  • dodatkowo można dodać marchew
  • woda
Dodatkowo do soku można dodać inne soki lub owoce, w zależności od własnych upodobań. Dobrze komponują się soki z takich owoców, jak marakuja, mango, grejpfrut lub mandarynka. Można również mieszać soki w poszukiwaniu najlepszej kompozycji pełnej witamin.
Sposób wykonania zdrowego soku witaminowego: 

 

1. Przygotować potrzebne składniki. Należy się również upewnić, czy owoce i warzywa nie były pryskane, warto zafundować im dodatkową kąpiel, która oczyści ich powierzchnię z niepożądanych składników, które mogą się dostać do napoju przez dłonie.

2. Obrać ze skóry marchew i pomarańcze, a następnie pokroić w jak najmniejsze kawałki.

3. Do dużego garnka wlać 1,5 litra wody, a następnie dodać kwasku cytrynowego. Do takiego wywaru dołożyć pokrojone owoce oraz marchew.

4. Odstawić garnek na dwa dni, po tym okresie należy przygotować mieszankę, stworzoną z cukru lub miodu. Do dużego garnka należy wlać 8 litrów wody, a następnie dodać element słodzący i zagotować.

5. Wcześniej pozostawione owoce i warzywa gotować ok. 20 minut na średnim ogniu, a następnie wlać go do gotującej się wody z cukrem lub miodem i wymieszać.

6. Tak przygotowaną mieszaninę należy dobrze ochłodzić, a potem odcedzić za pomocą sitka.

7. Sok należy wlać do słoików lub butelek.

error: Content is protected !!