Jak Ważny Dla Nas Jest Co najmniej 7 Godzinny Sen. Zobacz, Jakie Są Konsekwencje Jego Braku

Zazwyczaj wiele spraw przedkładamy ponad zdrowy i regenerujący sen. Zaniedbujemy to, co w efekcie oznacza, że po długim i męczącym dniu śpimy zaledwie po 4-5 godzin. To stanowczo za mało…

 

Przy intensywnym i stresującym trybie życia, nasz zmęczony organizm da nam znać o sobie prędzej czy później.

 

 

Dla dorosłego człowieka, zdrową normą jest 7 godzin snu. Nieprzyjemne skutki zdrowotne jego braku odczujemy w niektórych przypadkach bardzo szybko. Dowiedz się jakie są konsekwencje braku odpowiedniej ilości dobowego snu.

 

#1 Za krótki sen zwiększa ryzyko zachorowania na niektóre nowotwory

Udowodniono, że osoby, które śpią zbyt krótko lub nieregularnie są narażone na wystąpienie nowotworów piersi i jelit.

 

#2 Skóra regeneruje się znacznie wolniej

Badania wykonane w University of Wisconsin pokazały, że zbyt słaby i krótki sen ma wpływ na szybsze starzenie się skóry, jej regenerację i dłuższe gojenie się ran.

 

#3 Brak snu sprzyja przybieraniu na wadzę

Na brak odpowiedniej ilości snu, ma również wpływ zaburzona gospodarka hormonalna. Zaburzona sprawia, że jesteś wycieńczony, bardziej podatny na stres i reagujesz impulsywnie. W efekcie zwiększa się potrzeba podjadania fast foodów i trudno nam jest utrzymać w ryzach dyscyplinę.

 

#4 Po nieprzespanych nocach człowiek odczuwa samotność i lęk

Brak snu powoduje spadek nastroju, niepokój i w efekcie nawet bezsenność.

 

#5 Brak snu powoduje złość

Brak koncentracji po zbyt krótkim śnie powoduje złość, nawet z błahych powodów. Przeprowadzone badania wykazały, że częste niewysypianie się może powodować halucynacje.

Jak widać, sen to zdrowie i należy szczególnie zadbać o jego jakość. Aby sen był zdrowy i regenerujący, pamiętaj o tym, żeby przed snem dobrze wywietrzyć sypialnię. Na jakość naszego snu, wbrew pozorom, ma również jakość materaca i pościeli.

 

Pamiętaj! Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz…

error: Content is protected !!