Idealny sposób na wykrycie fałszywego miodu, koniecznie musisz go poznać.

Każdy z nas wie jakie wspaniale właściwości ma miód. Jest uwielbiany dosłownie przez wszystkich.


Warto do polepszenia swojego zdrowia stosować codziennie prawdziwy miód. Jego działanie jest niesamowite, gdyż wspomaga on naszą odporność.

Dzięki prawdziwemu miodowi możemy skutecznie pozbyć się bakterii , na które nie działają nawet antybiotyki. Coraz więcej i częściej miód jest stosowany w naszej diecie. Jednak niestety coraz częściej się słyszy o fałszywych miodach.

 

Stosowanie nienaturalnego miodu , na pewno nie wpłynie ma poprawę naszego zdrowia. Prawdziwy miód różni się tym , że posiada naturalne substancje np. pyłków kwiatowe.

Poniżej dowiesz się w jaki skuteczny sposób rozpoznać prawdziwy naturalny miód. Teraz już na pewno nie kupisz fałszywego miodu. Najgorszym problemem jest to , że rzadko czytamy skład produktu.

 

Koniecznie zacznij czytać etykiety, a wtedy upewnisz się czy jest to 100% naturalny miód. Wiele nienaturalnych miodów zawiera w swoim składzie syrop cukrowy. Coraz częściej możemy zauważyć , że na naszym rynku pojawia się także miód z Chin.

W jaki prosty sposób poznać , że to nie naturalny prawdziwy miód?

Dużo producentów miodu zaczyna rozcieńczać go za pomocą kukurydzianego syropu lub różnych słodzików sztucznych. Wielu hodowców zaczyna dokarmiać pszczoły syropem cukrowym , a przez to wytwarzają one substancje , które są podobne do miodu, ale niestety nim nie jest. Taki miód nie ma w sobie pyłków kwiatowych.

 

Przez intensywne filtrowanie zostaje pozbawiony on pyłków kwiatowych, a wtedy nie możemy zbadać jego prawdziwego pochodzenia.

 

Idealny sposób na rozpoznanie nienaturalnego miodu.

W bardzo łatwy sposób poznasz jaki miód został kupiony. Koniecznie przygotuj łyżkę miodu oraz szklankę wody. Następnie w wodzie zanurz miód, w przypadku gdy się całkowicie rozpuści, wtedy mamy do czynienie z fałszywym miodem. Prawdziwy naturalny miód na pewno osiądzie na dnie szklanki.

Do kolejnego sposobu koniecznie będzie Ci potrzebna jodyna. Do szklanki przenieś odrobinę miodu, następnie dodaj do niej kilka kropelek jodyny. W przypadku pojawienie się niebieskiego koloru, mamy do czynienia z fałszywym miodem , do którego dodano skrobię kukurydzianą.

Idealnym sposobem na sprawdzenie miodu jest zapałka. Zanurz ją w miodzie , po czym spróbuj ją zapalić poprzez pocieranie o pudełko. W przypadku odpalenia się zapałki , wiemy że ten miód jest naturalny.

Najprostszy sposób to ocenienie konsystencji. Delikatnie poruszaj łyżką na której znajduje się miód. W przypadku ściekania go, wiemy że to nie naturalny miód. W odwrotnym przypadku prawdziwy miód pozostanie na swoim miejscu.

 

Za każdym razem przeczytaj bardzo dokładnie etykietę. Przy zakupie miodu także powinno się je czytać. Gdy w składzie pojawi się glukoza lub fruktozowy syrop kukurydziany czyli HTC, wiemy że takie miód jest rozcieńczony. Najlepszym miejscem, gdzie na pewno znajdziemy naturalny miód to pobliskie pasieki. Koniecznie zacznij tak kupować miód.

Teraz już wiesz jak rozpoznać prawdziwy miód. Koniecznie podziel się tymi informacjami ze swoimi bliskimi oraz znajomymi, a wtedy wszyscy będą się cieszyć właściwym składem.

error: Content is protected !!