5 kroków, które pozwolą ci zadbać o swoje stopy. Sprawdzone sposoby polecane przez kosmetyczki

Pięć kroków, które pozwolą ci zadbać o swoje stopy. Sprawdzone sposoby polecane przez kosmetyczki!

Zimowe miesiące nie sprzyjają utrzymywaniu stóp w dobrej kondycji. Jeżeli chcesz, żeby twoje stopy cały czas były w idealnym stanie i pięknie prezentowały się w wiosennym i letnim obuwiu, musisz o nie dbać.

Pozbądź się wszystkich niedoskonałości – odcisków, zrogowaceń i szorstkiej skóry. Dzięki tym prostym czynnościom twoje stopy odzyskają blask i będą pięknie wyglądać.

Oto sprawdzone sposoby na domowe zabiegi, które sprawią, że twoje twoje stopy będą zadbane, odżywione i piękne. Z tego artykułu dowiesz się, jakie właściwości ma soda, która wykorzystywana jest w opisywanych kąpielach.

 

Sodę można bowiem wykorzystywać do zabiegów kosmetycznych. Ma ona działanie oczyszczające, dezynfekujące, zmiękczające skórę i lecznicze. Ponadto, soda niweluje stany zapalne.

Jak pielęgnować stopy w domowym zaciszu?

Chcesz zmiękczyć skórę stóp? Przygotuj sobie kąpiel z dodatkiem sody!

Weź niewielką miskę i napełnij ją ciepłą wodą. Następnie dodaj niej dwie łyżki soli morskiej i dwie łyżki sody. Wymieszaj wszystko do rozpuszczenia kryształków, a następnie zanurz stopy w przygotowanej kąpieli. Mocz stopy przez 7-8 minut.

 

A może kąpiel z mydłem i sodą?

error: Content is protected !!