Świeżo skoszona trawa- ona na pewno polepszy wszystkie Twoje plony

Zamiast przechowywać skoszoną trawę , to my za każdym razem ją wyrzucamy.

Koniecznie skończ z wyrzucaniem trawy. Zastanawiasz się dlaczego? Poniżej na pewno się dowiesz jakie wspaniałe właściwości ma skoszona trawa. Jestem pewna, że będziesz zachwycona.

 

Do czego można wykorzystać skoszoną trawę?

Pewna mądra osoba, kiedyś mi podpowiedziała co ona robi ze skoszoną trawą, byłam pod wrażeniem. Gdy jest taka możliwość zawsze przekazuje ten wspaniały pomysł innym. Zaskoczę Cię, ale możesz z trawy przygotować nawóz do swoich wszystkich roślin. Dzięki niemu Twoje uprawy będą bardziej owocne.

 

Własnoręczny nawóz do roślin.

Na wiele sposobów możesz wykorzystać skoszona trawę. Najlepszym pomysłem jest stworzenie z trawy oraz chwastów np. mniszka lekarskiego skutecznego nawozu. Posiada on w swoim składnie potas, fosfor oraz wiele innych związków organicznych.

Trawiaste drożdże

Aby nawóz był jeszcze lepszy, koniecznie przygotuj go z niepełnej czystej trawy. Najlepiej, aby dodatkowo w niej była pokrzywa oraz mniszek lekarski. Nawóz przygotowujesz w sposób ile masz wiaderek trawy tyle musisz wlać również wody czyli w stosunku 1:1.

 

Do 10 litrowego nawozu dodaj koniecznie 40 g superfosfatu. Całość dokładnie wymieszaj, po czym tak przygotowany nawóz przełóż do ciemnego pomieszczenia. Powstała ciesz powinna sięgać 20-35 cm od krawędzi danego naczynia.

 

W procesie fermentacji powstanie piana, która po jakimś czasie zacznie wypływać po za naczynie. Po około 7-10 dniach nawóz będzie gotowy do użycia. Pamiętaj, że filtracja nie jest konieczna. Wystarczy go tylko rozrobić z deszczówką 1:3.

Nie można wlewać więcej niż pół litra przygotowanego nawozu na jedna roślinę. W momencie kwitnięcia koniecznie dodaj 10-15 g siarczanu potasu lub szklankę popiołu drzewnego. Składniki powinny być dokładnie wymieszane.

 

Wykorzystanie w innym przypadku skoszonej trawy.

Z takiej trawy nie tylko zrobisz swój własny nawóz. Idealnym rozwiązaniem jest położenie jej jako warstwę ściółki. Idealnie ochroni przed pojawianiem się chwastów koło rośliny. Gleba będzie wtedy wilgotna, luźna oraz pożywniejsza. Pamiętaj, aby trzymać ją trochę dłużej.

Kolejnym idealnym sposobem na wykorzystanie skoszonej trawy to kompostownik, do którego dodawaj również odpady bio. Aby ziemniaki były lepsze, koniecznie dodaj do nich również skoszoną trawę. Ułożone ziemniaki, przykryj warstwą trawy około 30 cm.

error: Content is protected !!