Zbawienna rola czosnku w hodowli storczyków

Kwiaty w domu to radość dla oka. Jednak nie każdy potrafi o nie zadbać tak, by cieszyły przez długi czas.

 

Storczyki to wyjątkowo piękne kwiaty. Jeśli tylko odpowiednio o nie zadbamy, stworzą w naszym wnętrzu niepowtarzalny klimat.

Internet jest pełen dobrych rad na temat ich hodowli, niestety mimo wszystko utrzymanie ich w dobrym stanie nie każdemu wychodzi.

 

 

Sposoby na przedłużenie kwitnienia i obfitość kwiatów

Mimo dużej ilości dostępnych informacji na temat hodowli storczyków, niezbyt wile osób zdaje sobie sprawę, że zbawienny może okazać się wyciąg z czosnku. Dzięki ogromnej ilości zawartych w nim wartości odżywczych, wpłynie on na poprawę wzrostu rośliny oraz wspomoże jej kwitnienie.

 

Przepis na wyciąg z czosnku dla storczyków

Do przygotowania wyciągu z czosnku wystarczą nam zaledwie dwa składniki.

 

Przygotuj:
  • 3 ząbki czosnku,
  • 1 litr wody.

 

Wodę należy przegotować, następnie pozostawić do ostygnięcia. Kiedy będzie już chłodna dodajemy przeciśnięte przez praskę lub rozgniecione dokładnie nożem ząbki czosnku. Tak przygotowaną mieszankę zostawiamy pod przykryciem na 24 godziny. Po tym czasie wyciąg przelewamy przez sito, tak aby oddzielić wodę od drobinek czosnku. W wodzie zanurzamy storczyki i moczymy je ok. 20-30 minut.

 

 

Stosujemy taką samą metodę, jak przy tradycyjnej pielęgnacji, czyli nie podlewamy, a zanurzamy na jakiś czas w wodzie, aby podłoże, w którym żyją storczyki, namokło.

 

WAŻNE – wywar z czosnku musi być świeży! Nie używamy go, jeśli minęły więcej niż 2 doby od przygotowania.

 

Wywarem z czosnku możesz odżywiać storczyki raz w miesiącu. Zastosuj tę cudowną, naturalną metodę i ciesz się pięknymi kwiatami przez długi czas.

error: Content is protected !!