Skuteczne sposoby na pozbycie się brudu oraz pleśni w łazience

Wielu z nas uważa , że najlepszymi produktami w walce z pleśnią oraz brudem jest soda albo ocet. Jednak to nie prawda . Koniecznie przeczytaj do końca, a dowiesz się co najlepiej stosować.

 

Skuteczne metody

Najczęściej w starych mieszkaniach lub domach pleśń występuje w łazience. Poniższa metoda, jest bardzo skuteczna, i na pewno dzięki niej zniknie cały istniejący problem. Metody, które wcześniej stosowałaś na pewno były drogie, oraz mało skuteczne.

 

Odpowiedni sposób

Największą przyczyną powstawania pleśni jest niestety wilgoć. Na samym początku koniecznie osusz dane miejsce. Dzięki takiemu sposobowi, więcej pleśń nie powinna się pojawiać. Gdy jest odpowiednio osuszone miejsce, wtedy zaaplikuj przygotowaną mieszankę. Przygotuj ją z:

  • Dwóch szkl wody
  • Łyżeczka mocnego alkoholu
  • 2 łyżeczki olejku z drzewa herbacianego

 

Najmocniejszym środkiem przeciw pleśniom jest olejek herbaciany. W butelce z rozpylaczem połącz ze sobą wszystkie składniki. Jestem pewna, że dzięki takiej mieszance już nigdy pleśń się nie pojawi. Tym preparatem usuniesz nawet pleśń powstałą w pralce.

Inne sposoby

Poniższy sposób jest również bardzo skuteczny, a potrzebujesz do niego:

  • Dowolny detergent
  • Wrzątek
  • Soda oczyszczona

 

Na samym początku do dużej miski wlej gorącą wodę. Połącz ją z łyżką detergentu oraz 2 łyżkami sody. Dzięki takiej mieszance, usuniesz pleśń na ścianach oraz płytkach. Do czyszczenia tych powierzchni idealnie nadaje się szczoteczka do zębów. Zamocz ją w misce po czym dokładnie szoruj miejsce z pleśnią. Gdy skończysz sprzątać , pamiętaj aby odpowiednio przewietrzyć pomieszczenia.

error: Content is protected !!