Idealnie szybki sposób na czysty piekarnik. Już nigdy więcej nie będziesz używała detergentów

Niestety brudny piekarnik to zmora wielu gospodarstw domowych. Jest na to bardzo skuteczny sposób, do którego nie użyjesz żadnego detergentu. Dzięki tej metodzie zapomnisz o ciężkim szorowaniu .

Kiedyś miałam stary oraz bardzo brudny piekarnik i właśnie wtedy po raz pierwszy wykorzystałam tą skuteczną metodę. Dużo czasu przez brudny piekarnik nie miałam ochoty na jakiekolwiek wypieki. Właśnie wtedy stwierdzałam, że spróbuje jeszcze tego triku, i powiem szczerze, że nie żałuje. Metoda ta jest banalnie prosta, a co najważniejsze bardzo tania i nie trzeba używać do niej niebezpiecznych detergentów.

 

Koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca, a dowiesz się na czym polega ta metoda, dzięki której Twój piekarnik będzie wyglądał pięknie . Pamiętaj, aby przygotować trzy bardzo potrzebne składniki.

 

Czyszczenie piekarnika tą metodą zajęło mi tylko cztery minuty.

 

Nie znam innego tak skutecznego oraz taniego sposobu na czysty piekarnik.

 

Aluminiowa folia

Na samym początku zastanawiałam się czy stosowanie foli aluminiowej nie wpłynie na porysowanie mojego piekarnika. Jednak stwierdziłam, że zaryzykuje. Otworzyłam piekarnik, po czym polałam na drzwiczki pół szklanki gorącej wody , które także obsypałam sodą oczyszczoną. Kawałek foli aluminiowej zaczęłam zgniatać w kulkę, a w między czasie soda zaczęła już pracować. Tak przygotowaną kulką pocierałam miejsca , gdzie była duża warstwa brudu.

 

Dzięki aluminiowej kulce oraz delikatnym ruchom ręki cały brud szybko znikał ze szklanej powierzchni. Dla lepszego efektu , czasami warto powtórzyć metodę. Do zebrania całego brudu , zawsze używam mokrej ściereczki. Dzięki tej metodzie piekarnik jest czysty.

 

W jaki sposób wyczyścić resztę piekarnika?

Potrzebne produkty na pewno będą w Twojej kuchni. Poniżej dowiesz się co potrzebujesz i jak dobrze postępować.

LISTA POTRZEBNYCH SKŁADNIKÓW:
  • 150 ml octu
  • 150 ml zimnej wody
  • Naczynie żaroodporne
  • 2-3 opakowania proszku do pieczenia

 

WYKONANIE:

W naczyniu żaroodpornym wymieszaj ocet, wodę oraz proszki do pieczenia .Następnie wstaw naczynie do piekarnika, który jest rozgrzany do 100 stopni i pozostaw na 30-45 minut. Po tym czasie usuń brud ręcznikiem papierowym lub czystą ściereczką. Powodzenia.

error: Content is protected !!