Skuteczna odżywka do storczyków- dzięki niej Twoje kwiaty będą jeszcze piękniejsze

Wymagającymi kwiatami są storczyki, które trzeba bardzo pielęgnować oraz dostarczać im odpowiedniej odżywki, aby były piękniejsze oraz bardziej zdrowsze.

Pamiętajmy, że o każde domowe kwiaty trzeba zawsze dbać, aby cieszyły oczy. Podczas kwitnięcia, powinniśmy szczególnie dbać o nasz kwiaty i podlewać je skuteczną odżywką.

 

Teraz już sama możesz zrobić odżywkę, dzięki której Twoje kwiaty będą zdrowsze i piękniejsze. Skuteczny oraz naturalny nawóz otrzymać możesz z łatwo dostępnego owocu, którym jest banan.

 

Skórka banana zawiera dużo minerałów, potasu oraz magnezu. Dlatego warto przygotować z niego nawóz do domowych wszystkich kwiatów. Istnieją dwie metody przygotowania nawozu do kwiatów ze skórek banana.

 

Pierwsza polega na wysuszeniu skórki, po czym jej sproszkowaniu.

Kolejna polega na zaparzeniu w litrze gorącej wody świeżej skórki i pozostawienie jej na cały dzień.

Odżywczy proszek posyp przy korzeniach w doniczkach, natomiast płynnym nawozem podlewaj wszystkie roślinny.

Podczas stosowania kolejnej dawki, efekt powinnaś już zauważyć. Tak przygotowaną odżywkę, powinnaś stosować do takich kwiatów jak, pelargonie oraz storczyki.

 

Istnieje jeszcze jeden sposób na stosowanie skórki z banana. Aby liście Twoich kwiatów były lśniące i nie posiadały kurzu, starannie potrzyj je skórką z banana.

Wiedziałaś, że skórkę od banana możesz także stosować, aby skutecznie pozbyć się osadu na zębach, który powstał na skutek kawy, wina oraz przez nikotynę.

Zacznij stosować te wszystkie metody, a na pewno będziesz zachwycona. Ja je stosuje już od dłuższego czasu. Życzę powodzenia!

error: Content is protected !!