Regularność kluczem do sukcesu – Ćwiczenia, które polecane są dla kobiet po 40-stce.

Lata płyną nieubłaganie. Przychodzi taki czas, że trzeba o siebie szczególnie zadbać.

Mowa tu zarówno o zdrowej diecie, systematycznych badaniach, a przede wszystkim, o aktywności ruchowej. W poniższym artykule znajdziesz świetny zestaw ćwiczeń, który poleca się w szczególności kobietom, które ukończyły czterdzieści lat.

Pamiętaj, że najważniejsza jest dokładność i systematyczność w wykonywaniu ćwiczeń!

Ćwiczenia, które przedstawimy poniżej, są dedykowanie dla kobiet dojrzałych, a właśnie ta grupa bardzo często ze względu na hormony boryka się z nadwagą. Co za tym idzie? Otóż ćwiczenia powinny być wykonywane minimum raz w tygodniu, aby wspomagały pracę mięśni oraz wzmacniały tkankę kostną.

Wśród dużej części dojrzałych kobiet panuje przekonanie, że najlepszym sposobem na utratę zbędnych kilogramów jest codzienne bieganie. Nie do końca to przekonanie sprawdza się w praktyce. Kobiety po 40 roku życia, które podejmują taki wysiłek, mogą w dużym stopniu obciążyć zarówno  mięśnie jak i stawy, co z pewnością nie będzie korzystne dla organizmu.

Wykonując regularnie ćwiczenia, o których z moment będzie mowa, przede wszystkim możesz kontrolować masę ciała, a także wspomóc ogólną kondycję organizmu. Przedstawiamy zestaw ćwiczeń, które nie są bardzo wymagające, więc śmiało możesz je wykonywać każdego dnia.

 

Zacznijmy od mięśni brzucha oraz mięśni pleców.

error: Content is protected !!