Jak zrobić pranie „bez chemii” ? To łatwiejsze niż myślałam. Usunie nawet najcięższe plamy

Prawdą jest, że jest to potrzebne do prania ubrań. Jednak nadal możesz wykonać pranie bez jego używania.

Jeśli któregoś dnia zobaczysz pustą butelkę z detergentem na półce i nie masz ochoty odwiedzać sklepu, możesz skorzystać z tych alternatyw, aby wykonać swoją pracę. Te alternatywy są tak dobre, że możesz nawet porzucić ich używanie na zawsze.

Ponadto są całkowicie bezpieczne do noszenia na ubraniach. O zamienniku środka do prania pisałem również w innym poście.Oto składniki, których możesz użyć zamiast klasycznych detergentów.

Proszek do pieczenia

Wielu z was może tego nie wiedzieć, ale soda oczyszczona jest uważana za skuteczną alternatywę. Wystarczy trzy czwarte filiżanki sody oczyszczonej, aby uprać cały ładunek prania.

Ponieważ jest to kosztowna alternatywa, powinna być stosowana tylko wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba lub jako tymczasowy zamiennik. Jeśli jednak chcesz używać sody oczyszczonej jako długoterminowej alternatywy, możesz łatwo zrobić z niej domowy detergent.

 

Ocet winny

Być może już wiesz, że ocet jest wytwarzany z dowolnego owocu zawierającego cukier. Ocet powstaje w procesie destylacji, w którym substancja jest fermentowana poza etapem alkoholowym.

Wiadomo, że kwas znajdujący się w occie zapobiega rozwojowi pleśni i bakterii. Z tego powodu ocet uważany jest za doskonałą alternatywę. Aby usunąć uporczywe plamy z ubrań, możesz użyć destylowanego białego octu.

Musisz jednak upewnić się, że plama zostanie usunięta najwcześniej. Musisz dodać 1/4 szklanki octu do ostatniego etapu prania, aby usunąć nadmiar mydła, rozjaśnić kolor i zapobiec żółknięciu. Możesz również użyć octu jako zmiękczacza do tkanin.

Płyn do naczyń

error: Content is protected !!