Liście maliny – to naturalny przyjaciel każdej kobiety. Genialny i skuteczny cud natury, który zebrany latem ma największą moc

Już bardzo dawno temu, nasi przodkowie zbierali liście malin i cenili je tak samo jak jej owoc. Doskonale wiedzieli, jak cenne mają właściwości lecznicze i w jakich przypadkach je stosować.

 

W czasach, gdzie dostęp do lekarstw, suplementów i najróżniejszych specyfików jest ogólnie powszechny, zapominamy o matce naturze, która pozwoliła nam w naturalny i domowy sposób korzystać ze swoich darów.

 

Poznaj cudowne właściwości liści maliny, które pomogą Ci przetrwać najbardziej uciążliwe objawy chorobowe i nieprzyjemne dolegliwości. Liście maliny, zbiera się począwszy od maja aż do późnej jesieni. Ale to w lecie mają największą moc!

 

Liście maliny – naturalny przyjaciel każdej kobiety

Liście maliny, to cud natury i prawdziwy eliksir życia dla organizmu. Są pełne składników odżywczych, kwasów organicznych i witamin, a w szczególności niezwykle cennej witaminy B2.

Mają genialne zastosowanie dla kobiet cierpiących na uciążliwe bóle i skurcze menstruacyjne, a także uśmierza ból zębów, stany zapalne jamy ustnej oraz zwalcza problemy skórne.

 

Cenne liście maliny, mają również zastosowanie przy zwalczaniu biegunki i bólach brzucha.

Związki zawarte w liściach maliny, wypłukują z dróg moczowych bakterie i zapobiegają nawrotom stanów zapalnych dróg moczowych. Działają jak żurawina i skutecznie wspomagają drogi moczowe.

 

Dla kobiet, cierpiących na bardzo bolesne miesiączkowanie – są niezwykle pomocne, zatem o bolesnych skurczach menstruacyjnych możesz już zapomnieć.

 

Wywar z liści maliny, dodawany do kąpieli – zapewni zdrowy, młodzieńczy wygląd i zagwarantuje urodę kobietom w końcowych trymestrach ciąży i skutecznie wspomogą walkę z żylakami.

 

Wywar, przygotowany z liści malin ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i antyseptyczne. Wystarczy zrobić okład na bolące miejsce.

 

Cudownie pachnącą, smaczną i zdrową herbatkę z liści maliny możesz przygotować w równie prosty i szybki sposób. Wystarczy zaparzyć wysuszone i zmiażdżone liście maliny, dokładnie tak jak w przypadku innych ziół.

Herbatka z liści maliny, oczyszcza organizm ze szkodliwych substancji, stopuje biegunki, łagodzi stany zapalne dróg moczowych, bóle menstruacyjne, bóle gardła i stany gorączkowe.

 

To również bogate źródło witamin A, B, C, E i żelaza.

Na piękne, zdrowe i mocne włosy – zastosuj maskę z wywaru z liści maliny na umyte włosy. Zawierają sole mineralne i garbniki, które działają podobnie jak Aspiryna.

 

Dzięki maseczce, przygotowanej ze zmiażdżonych liści malin, skutecznie pozbędziesz się również problemów skórnych na twarzy i trądziku. Możesz również regularnie przemywać twarz wywarem z liści maliny.

 

Maść malinową, możesz zastosować na zaczerwienienia skóry, bolące miejsca i obrzęki. Wystarczy wymieszać sok wyciśnięty z liści maliny z odrobiną smalcu.

 

Genialna nalewka, skuteczna na żylaki, bóle żołądkowe, menstruacyjne i biegunkę:

Przygotowaną nalewkę, stosuj 3 razy dziennie po 3 ml. Na problemy zdrowotne będzie niezastąpiona.

Możesz ją również stosować jako aromatyczny dodatek do kąpieli lub stosować okłady na zmienione chorobowo miejsca, np: żylaki, trądzik czy egzema.

 

Aby ją przygotować, wystarczy zalać mocnym alkoholem świeże liście maliny. Poznaj sposób przygotowania krok po kroku:

Świeże, zerwane liście maliny dokładnie umyj pod ciepłą, bieżącą wodą, a następnie włóż je do zamykanej butelki. Potem, zalej je brandy 1 cm ponad liście i zamkniętą butelkę postaw w ciemnym miejscu na dwa tygodnie. Od czasu do czasu zamieszaj mieszankę, a po upływie wskazanego czasu przecedź przez drobne sitko i przelej nalewkę do ciemnej, zamykanej butelki. Gotowe!

 

Uwaga! Stosowanie herbaty malinowej kobietom do 34 tygodnia ciąży nie jest szczególnie polecane ze względu na stymulację macicy, która może wywołać wcześniejszy poród lub nawet poronienie! W okresie wskazanego terminu porodu natomiast, może nieco ułatwić ten trudny czas.

 

Zatem spożywaj mądrze i na zdrowie!

error: Content is protected !!