Prosta i Sprawdzona Sztuczka, Żeby Uniknąć Ukąszenia Kleszcza

Coraz więcej słyszymy o tym, że kleszcze dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym znów pojawiły się w niepokojącej ilości.

 

Nic więc dziwnego, że utęsknione spacery po lasach, parkach i inne plenerowe wypady, kojarzą nam się z nieprzyjemnymi i poważnymi konsekwencjami ich ukąszenia.

 

 

Wszyscy doskonale wiemy, że kleszcze przenoszą bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia choroby. Do tych najpoważniejszych zaliczamy zapalenie opon mózgowych, babeszjozę czy boreliozę.

Istnieje jednak prosty i sprawdzony sposób na to, aby uniknąć spotkania z nimi. Najbezpieczniej i najskuteczniej można się przed nimi uchronić, stosując naturalne metody. Oto kilka z nich:

 

OLEJEK LAWENDOWY

Bardzo skuteczny i pięknie pachnący aromat lawendy, zdecydowanie odstrasz nie tylko kleszcze, ale również inne owady. Warto go wykorzystać, ponieważ owady nie tolerują zapachu lawendowego.

 

OLEJEK CYTRYNOWY

Skuteczną ochroną przed kleszczami i innymi owadami, jest również nasmarowanie skóry mocnym, intensywnym olejkiem cytrynowym.

Możesz również z pomocą buteleczki z atomizerem, delikatnie spryskać swoje ubranie.

 

 

OLEJEK Z TRAWY CYTRYNOWEJ

Skutecznie odstraszysz kleszcze tym olejkiem, dzięki swojemu intensywnemu, cytrusowemu zapachowi.

 

WARTO RÓWNIEŻ PRZYGOTOWAĆ

Bardzo skuteczną sztuczką, jest również wykonanie domowej mikstury, która stworzy intensywną barierę ochronną na Twojej skórze. Oto przepis:

 

Potrzebujesz:

  • pół szklanki wody,
  • sok z cytryny,
  • 1 łyżka mięty pieprzowej,
  • 1 łyżka melisy.

 

1. Do małego garnka wlej wodę i wsyp zioła.

2. Na małym ogniu, zaparz wywar i odstaw na pół godziny. Po tym czasie, dodaj sok z cytryny.

Jeśli wybierasz się na wypoczynek lub na wycieczkę w plener, nasmaruj miksturą ciało. Kleszcze zdecydowanie będą Cię unikać.

 

CZEGO NIGDY NIE WOLNO ROBIĆ?

Mitów na ten temat jest wiele. Jednym z nich jest ten, który mówi o smarowaniu kleszcza olejkiem miętowym. Nigdy tego nie rób!

Faktem jest, że kleszcz w krótkim czasie sam wyjdzie z ciała, jednak zanim to zrobi, w panice wydzieli o wiele więcej śliny z groźnymi bakteriami. Ten sposób jest zatem niebezpieczny dla naszego zdrowia.

Kleszcza trzeba usunąć zdecydowanie i szybko, tak aby go nie wystraszyć.

 

Kleszcze przenoszą wiele niebezpiecznych dla zdrowia i groźnych chorób, więc nie lekceważ tego!

error: Content is protected !!